Άρθρα

----------------------

Π. Διάταγμα 79 - ΦΕΚ 109/τ.Α΄/1-8-2017 - αρθρα 5, 6 & 7

Ενημερωθείτε σχετικά με τις εγγραφές μαθητών σε Νηπιαγωγεία και Δημοτικά Σχολεία από τα άρθρα 5, 6 και 7 του ΠΔ79-ΦΕΚ109/τ.Α΄/1-8-2017

Χωροταξική κατανομή μαθητών στις Σχολικές Μονάδες Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας – επαναπροσδιορισμός Σχολικών Περιφερειών

Για την κατανομή μαθητών που αποφοιτούν από το Νηπιαγωγείο και πηγαίγουν σε Δημοτικό Σχολείο της Μεσσηνίας, ενημερωθείτε από το ακόλουθο αρχείο: Συγκεντρωμένες αποφάσεις χωροταξικής κατανομής Δημοτικών Σχολείων Μεσσηνίας

Thursday the 18th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.