Υποβολή αιτημάτων έγκρισης εισόδου τρίτων σε σχολικές μονάδες

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 09 Μαρτίου 2017

Κατά τη μέχρι τώρα διαδικασία υποβολής αιτημάτων από τις σχολικές μονάδες (μέσω των Δ/νσεων Εκπαίδευσης) προς την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Πελοποννήσου και στις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σχετικά με την είσοδο τρίτων στις σχολικές μονάδες, παρατηρείται συχνά μη έγκαιρη αποστολή των εγγράφων, με αποτέλεσμα να υπάρχουν προβλήματα στην έγκαιρη έγκριση των αιτημάτων. Σύμφωνα με το έγγραφο 2403/09-03-2017 της Περιφερειακής Δ/νσης Εκπ/σης Πελοποννήσου, παρακαλούνται οι Διευθυντές/ντριες των σχολικών μονάδων, οι Υπεύθυνοι των ΚΕΣΥΠ και ΣΣΝ να μεριμνούν, ώστε τα αιτήματα να υποβάλλονται δύο εβδομάδες τουλάχιστον πριν από την ημερομηνία υλοποίησης της προγραμματισμένης δράσης, προκειμένου να διευκολύνεται κατ΄ αυτόν τον τρόπο η χορήγηση έγκρισης.

Sunday the 20th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.