Άδεια εισόδου σε δημοτικά σχολεία

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 09 Μαρτίου 2017

Σε απάντηση του υπ’ αρ. 244/10-02-2017 εγγράφου της Ελληνικής Ομοσπονδίας Άρσης Βαρών, το οποίο εισήχθη με το υπ’αρ. 29252/Δ5/22-02-2017 έγγραφο της Δ/νσης Φυσικής Αγωγής του ΥΠ.Π.Ε.Θ., που αφορά την έγκριση άδειας εισόδου σε σχολικές μονάδες της Πρωτοβάθμιας σε όλη την επικράτεια, προκειμένου να ενημερωθούν οι μαθητές για το άθλημα της Άρσης Βαρών σας ενημερώνουμε ότι: στα πλαίσια της διάδοσης του αθλητικού πνεύματος και της ενασχόλησης των νέων παιδιών με τον αθλητισμό, το ΥΠ.Π.Ε.Θ. (σχετικό έγγραφο) εγκρίνει την άδεια εισόδου, σύμφωνα με το αίτημα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Άρσης Βαρών.

Sunday the 20th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.