bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb

Το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο προειδοποιεί για επικίνδυνο ιό

Δημιουργηθηκε στις Τετάρτη, 17 Μαΐου 2017

Τις τελευταίες μέρες εμφανίστηκε και εξαπλώνεται στο διαδίκτυο ένας καινούριος ιός, ο οποίος είναι ιδιαίτερα επικίνδυνος για τα αρχεία και τις πληροφορίες που αποθηκεύονται στον υπολογιστή σας. Ο ιός αυτός με όνομα WannaCry διαδίδεται με μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ή μέσω μολυσμένων ιστοσελίδων. O ιός όταν ενεργοποιηθεί  κρυπτογραφεί  τα αρχεία του υπολογιστή σας.

ΠΡΟΣΟΧΗ !
Μην ανοίγετε ποτέ συνημμένα και μην ακολουθείτε συνδέσμους, αν  δεν είστε σίγουροι για τον αποστολέα και αν το θέμα του μηνύματος δεν σχετίζεται με τα θέματα, για τα οποία αλληλογραφείτε με τον αποστολέα.

Για περισσότερες πληροφορίες πατήστε ΕΔΩ (σύνδεσμος του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου)

Wednesday the 24th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Ενημέρωση: Στέλλα Λιλή, Προϊσταμένη Διοικητικών Θεμάτων - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017).. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.