Πρόσκληση στον περίπατο των μικρών ρητόρων στο Θέατρο της Αρχαίας Μεσσήνης

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 01 Ιουνίου 2017

Την Τρίτη 6 Ιουνίου 2017 από τις 9:00 π.μ. έως τις 12:30 μ.μ. το Εργαστήριο Αρχαίας Ρητορικής και Δραματικής Τέχνης του Τμήματος Φιλολογίας του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου σε συνεργασία με το Γραφείο Σχολικών Συμβούλων Α/βαθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας, το Κ.Π.Ε. Μεσσηνίας και το Ινστιτούτο Ρητορικών και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας διοργανώνει εκδήλωση στο πλαίσιο της προώθησης της Ρητορικής στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση για μαθητές Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων Δημοτικού με θέμα: «Περίπατος των μικρών ρητόρων στο θέατρο της Αρχαίας Μεσσήνης». Ενημερωθείτε από το σχετικό Δελτίο Τύπου.

Friday the 4th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.