bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb

Θερινό σχολείο για τις νέες τεχνολογίες στην εκπαίδευση

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 06 Ιουλίου 2017

Η Διεύθυνση ΠΕ Μεσσηνίας, σε συνεργασία με το Γραφείο Σχολικών Συμβούλων Δ.Ε Μεσσηνίας και την Κοινωφελή Επιχείρηση ‘ΦΑΡΙΣ’ του Δήμου Καλαμάτας, οργανώνουν το Θερινό Σχολείο για τις Νέες Τεχνολογίες (ΤΠΕ) 2017 με την επιστημονική υποστήριξη του Ευρωπαϊκού δικτύου για την εφαρμογή των Νέων Τεχνολογιών στην Εκπαίδευση Ecomedia που θα πραγματοποιηθεί στην Καλαμάτα από τις 9 ως τις 16 Ιουλίου 2017 με τίτλο: «Σύστημα Διαχείρισης Μαθησιακών Δραστηριοτήτων (LAMS), Εκπαιδευτική Ρομποτική και Εκπαιδευτικές Εφαρμογές για Κινητές Συσκευές». Ενημερωθείτε λεπτομερέστερα από το σχετικό Δελτίο Τύπου.

Friday the 18th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Ενημέρωση: Στέλλα Λιλή, Προϊσταμένη Διοικητικών Θεμάτων - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017).. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.