Αξιολόγηση μαθητών δημοτικού σχολείου

Δημιουργηθηκε στις Τρίτη, 05 Δεκεμβρίου 2017

Σας κοινοποιούμε την Υπουργική Απόφαση με αρ. πρωτ. Φ.7A/ΦΜ/212191/Δ1/4-12-2017, στην οποία περιγράφονται αναλυτικά τα ακόλουθα θέματα που άπτονται της αξιολόγησης μαθητών του Δημοτικού Σχολείου: Έννοια και σκοπός αξιολόγησης, ομάδα-στόχος, διδακτικό έτος, διαδικασία αξιολόγησης, προαγωγή μαθητών – επανάληψη τάξης, τελικές διατάξεις, υπόδειγμα.

Thursday the 18th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.