Σεμινάριο ρητορικής για μαθητές δημοτικού "Αγώνες ρητορικών επιδείξεων"

Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 15 Ιανουαρίου 2018

Το Εργαστήριο Αρχαίας Ρητορικής και Δραματικής Τέχνης του Τμήματος Φιλολογίας του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Μεσσηνίας, το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων και τους  Σχολικούς Συμβούλους της Α/βαθμιας Εκπαίδευσης Ν.Μεσσηνίας,  το Ινστιτούτο Ρητορικής και Επικοινωνιακών Σπουδών Ελλάδας και τα Εκπαιδευτήρια Μπουγά διοργανώνει Σεμινάριο Ρητορικής προετοιμάζοντας τους εκπαιδευτικούς Α/βαθμιας Εκπαίδευσης Ν. Μεσσηνίας για τους Αγώνες Ρητορικών Επιδείξεων στην Νοηματική Ανάγνωση και στον Αυθόρμητο Λόγο Μαθητών Δημοτικού. Το Σεμινάριο θα γίνει την Παρασκευή 19 Ιανουαρίου 2018 ώρα: 6:00-8:00 στην Αίθουσα «Γεωργακά» του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου. Ενημερωθείτε αναλυτικότερα από το σχετικό δελτίο τύπου.

Saturday the 24th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Ενημέρωση: Στέλλα Λιλή, Προϊσταμένη Διοικητικών Θεμάτων - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.