Βράβευση του Δημοτικού Σχολείου Μεθώνης

Δημιουργηθηκε στις Παρασκευή, 09 Μαρτίου 2018

Σας ενημερώνουμε ότι η συμμετοχή του Δημοτικού Σχολείου Μεθώνης στο Πρόγραμμα "Κύπρος, Ελλάδα, Ομογένεια: Εκπαιδευτικές γέφυρες" βραβεύτηκε στην ενότητα Project (Κυπριακοί χοροί, κυπριακή κουζίνα). Το βραβείο θα δοθεί στις 9/5/2018 σε ειδική εκδήλωση, στο Πανεπιστήμιο Κύπρου. Επίσης, μέσα από το ίδιο πρόγραμμα, το διδακτικό σενάριο με θέμα "Κοινές ιστορικές διαδρομές Κύπρου και Μεθώνης" που υπέβαλε το Δημοτικό Σχολείο Μεθώνης, επιλέχτηκε από τα 64 σενάρια που υποβλήθηκαν αρχικά, στα 20 που θα παρουσιαστούν στο 1ο Συνέδριο, το οποίο θα γίνει στην αίθουσα της ΠΟΕΔ, στη Λευκωσία, στις 10 και 11/5/2018. Τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια!

Thursday the 18th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.