Αιτήσεις αναπληρωτών και ωρομισθίων κλάδων Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) και κλάδου ΔΕ01-Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.) για το σχολικό έτος 2018-2019

Δημιουργηθηκε στις Τρίτη, 10 Απριλίου 2018

Από τις 16 έως τις 27 Απριλίου, καλούμε όσους επιθυμούν να προσληφθούν για το διδακτικό έτος 2018-2019 από τους κλάδους α) ΠΕ21, ΠΕ 22, ΠΕ 23, ΠΕ 24, ΠΕ 25, ΠΕ 28, ΠΕ 29, ΠΕ 30, ΠΕ 31 β) ΔΕ01-Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού ως προσωρινοί αναπληρωτές με σχέση εργασίας ορισμένου χρόνου διάρκειας έως ένα διδακτικό έτος για τη στελέχωση των δομών της Ειδικής Αγωγής (Σ.Μ.Ε.Α.Ε., ΚΕ.Δ.Δ.Υ. , Ε.Δ.Ε.Α.Υ.), την εξειδικευμένη υποστήριξη μαθητών που φοιτούν σε σχολικές μονάδες της Γενικής Εκπαίδευσης) και την άσκηση καθηκόντων σε σχολικές μονάδες Γενικής και Επαγγελματικής εκπαίδευσης και κατέχουν τα τυπικά και ουσιαστικά προσόντα για μόνιμο διορισμό του κλάδου τους να υποβάλουν αίτηση μόνο στην Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης (ΠΔΕ), στην οποία επιθυμούν να προσληφθούν.

ΥΑ ΓΕΝΙΚΗΣ 2018-ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF

ΥΑ ΦΕΚ 1284/τ. Β΄/11-04-2018 ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF

Thursday the 18th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.