Βράβευση του Δημοτικού Σχολείου Μεθώνης

Δημιουργηθηκε στις Τετάρτη, 16 Μαΐου 2018

Πραγματοποιήθηκε η βράβευση του Δημοτικού Σχολείου Μεθώνης στο αμφιθέατρο του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου στις 9/5 για το διαγωνισμό "Κύπρος Ελλάδα Ομογένεια, εκπ/κές γέφυρες". Το βραβείο αφορούσε την κατηγορία project και είχε ως θέμα: "Κυπριακή κουζίνα - κυπριακοί χοροί". Την επόμενη ημέρα στο αμφιθέατρο της ΠΟΕΔ παρουσιάστηκε από το Δ/ντή του σχολείου και τη δασκάλα Μιχοπούλου Σωτηρία το διδακτικό σενάριο που εκπονήθηκε με τίτλο "Κοινές ιστορικές διαδρομές Μεθώνης και Κύπρου". Το σενάριο ήταν ανάμεσα στα 24 που επιλέχτηκαν να παρουσιαστούν από τα 64 συνολικά που υποβλήθηκαν. Τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια!

Sunday the 24th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Ενημέρωση: Στέλλα Λιλή, Προϊσταμένη Διοικητικών Θεμάτων - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.