Εργαστήριο Βιωματικής Εκπαίδευσης

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 03 Νοεμβρίου 2016

Στο πλαίσιο του Εργαστηρίου Βιωματικής Εκπαίδευσης (Ε.Β.Ε.) προσκαλούνται όλοι όσοι/ες ενδιαφέρονται να μοιραστούν τις ιδέες και τις πρακτικές τους στη ν τάξη με όλη την εκπαιδευτική κοινότητα, να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους. Το Ε.Β.Ε., όπως φανερώνει και ο τίτλος του, στοχεύει να καλλιεργήσει με εργαστήρια την βιωματικότητα, δηλαδή τις δραστηριότητες που ανακαλύπτει και εισάγει ο/η καθένας/καθεμιά στην τάξη του Νηπιαγωγείου ή του Δημοτικού Σχολείου, Γενικού ή Ειδικού, κάνοντας το μάθημα δημιουργικό, αποδοτικό, θετική εμπειρία για τους/τις μαθητές/τριες... Διαβάστε περισσότερα

Monday the 6th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.