Πρόσκληση υποβολής αιτημάτων για έγκριση εκπαιδευτικών προγραμμάτων/δράσεων, εκπαιδευτικού υλικού και μαθητικών διαγωνισμών για το σχολικό έτος 2020-2021

Δημιουργηθηκε στις Τετάρτη, 04 Μαρτίου 2020

Πρόσκληση υποβολής αιτημάτων για έγκριση εκπαιδευτικών προγραμμάτων/δράσεων, εκπαιδευτικού υλικού και μαθητικών διαγωνισμών για το σχολικό έτος 2020-2021

Ενόψει του ετήσιου προγραμματισμού του εκπαιδευτικού έργου των σχολικών μονάδων, για το σχολικό έτος 2020-2021, η Γενική Διεύθυνση Σπουδών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων καλεί όλους τους ενδιαφερόμενους (εκπαιδευτικούς και πολιτιστικούς φορείς, συλλόγους και επιστημονικές ενώσεις, πανεπιστημιακά ιδρύματα, μουσεία, οργανισμούς, κοινωφελή ιδρύματα, υπουργεία και εποπτευόμενους φορείς τους, ινστιτούτα και ερευνητικά κέντρα, υπηρεσίες, αθλητικές ομοσπονδίες, νοσοκομεία, φορείς της τοπικής αυτοδιοίκησης, φορείς που έχουν συνάψει μνημόνιο συνεργασίας με το ΥΠΑΙΘ ή το ΙΕΠ, Μη Κυβερνητικές Οργανώσεις (ΜΚΟ)/ Διακυβερνητικές Οργανώσεις (ΔΚΟ), ιδιωτικούς φορείς με επιστημονική, ερευνητική, εκπαιδευτική δραστηριότητα κ.ά.) οι οποίοι επιθυμούν να υποβάλουν προς έγκριση προτάσεις για (α) εκπαιδευτικά προγράμματα, (β) εκπαιδευτικές δράσεις, (γ) εκπαιδευτικό υλικό και (δ) μαθητικούς διαγωνισμούς, που απευθύνονται σε μαθητές/τριες της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, να προβούν στις παρακάτω ενέργειες:

α) να επισκεφθούν τον ιστότοπο του ΙΕΠ http://www.iep.edu.gr/el/ereunes-programmata, όπου ορίζονται οι προδιαγραφές αξιολόγησης αιτημάτων έγκρισης εκπαιδευτικών προγραμμάτων/δράσεων, μαθητικών διαγωνισμών και εκπαιδευτικού υλικού,

β) να καταθέσουν ηλεκτρονικά φάκελο στον οποίο θα περιέχονται όλα τα αναγκαία στοιχεία και δικαιολογητικά που αιτιολογούν την έγκριση των υποβαλλόμενων προτάσεων στις αρμόδιες Υπηρεσίες του ΥΠΑΙΘ.

Η σχετική εγκύκλιος

Sunday the 20th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.