Ανάρτηση 9ης εγκυκλίου 2020 - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας

Δημιουργηθηκε στις Παρασκευή, 06 Μαρτίου 2020

9η εγκύκλιος 2020 - Διεύθυνση Π.Ε. Μεσσηνίας

1ο Θέμα: Οδηγίες σχετικά με τα μέτρα πρόληψης κατά της διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 στις Σχολικές Μονάδες και φορείς που προσφέρουν εκπαιδευτικές υπηρεσίες
2ο Θέμα: Προσωρινή αναστολή όλων των οργανωμένων εκπαιδευτικών εκδρομών εκτός Ελλάδος (ΦΕΚ 666/Β/2020)
3ο Θέμα: Ρύθμιση απουσιών μαθητών/τριών που επέστρεψαν από πληττόμενες περιοχές με SARS-COV-2
4ο Θέμα: Μήνυμα της Υφυπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων για την 6η Μαρτίου, πανελλήνια ημέρα κατά της Σχολικής Βίας και του Εκφοβισμού
5ο Θέμα: Πρόσκληση υποβολής αιτημάτων για έγκριση εκπαιδευτικών προγραμμάτων, δράσεων, εκπαιδευτικού υλικού και μαθητικών διαγωνισμών για το σχολικό έτος 2020-2021
6ο Θέμα: Αναζήτηση μαθητών (28-02-2020, 04-03-2020-α, 04-03-2020-β)
7ο Θέμα: Εβδομάδα Γαλλοφωνίας 2020στη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Καλαμάτας
8ο Θέμα: Βιβλιοδρομίες 2020 Προκήρυξη
9ο Θέμα: Διαγωνισμοί, εκπ/κά προγράμματα και δράσεις, φεστιβάλ μαθητών
10ο Θέμα: Συνέδρια, σεμινάρια, ημερίδες, επιμορφώσεις εκπαιδευτικού ενδιαφέροντος
11ο Θέμα: Προκηρύξεις θέσεων, μετατάξεις

Sunday the 20th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.