bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb

Μεταθέσεις εκπαιδευτικών σχ. έτους 2017-2018

Κατηγορία: Μεταθέσεις
Δημιουργηθηκε στις Τρίτη, 07 Νοεμβρίου 2017

Ανακοίνωση πινάκων μονάδων μεταθέσεων από Περιοχή σε Περιοχή, σε ΣΜΕΑΕ-ΚΕΔΔΥ και για Βελτίωση και Οριστική Τοποθέτηση - Υποβολή ενστάσεων

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 07 Δεκεμβρίου 2017

Με το έγγραφο υπ' αρ. πρωτ. 9765/7-12-2017, η Διεύθυνση Π.Ε Μεσσηνίας ανακοινώνει τους πίνακες με τις μονάδες και τα στοιχεία των αιτούμενων μετάθεση από περιοχή σε περιοχή, σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε.- ΕΕΕΕΚ- ΚΕ.Δ.Δ.Υ. και για βελτίωση και οριστική τοποθέτηση εκπαιδευτικών, για το σχολικό έτος 2017-2018. Ενστάσεις θα υποβάλλονται από 08-12-2017 μέχρι και 14-12-2017 (Κατεβάστε το ΕΝΤΥΠΟ ΕΝΣΤΑΣΗΣ).

Πίνακες μεταθέσεων από περιοχή σε περιοχή

Πίνακες μεταθέσεων από περιοχή σε περιοχή για ΣΜΕΑΕ-ΚΕΔΔΥ-ΕΕΕΕΚ

Πίνακες μεταθέσεων για βελτίωση ή οριστική τοποθέτηση

Αναπροσαρμογή ημερομηνιών «παραλαβής» των οριστικοποιημένων αιτήσεων μετάθεσης, ανακοίνωσης πινάκων μοριοδότησης και ενστάσεων

Δημιουργηθηκε στις Τρίτη, 28 Νοεμβρίου 2017

Με την εγκύκλιο υπ' αρ. πρωτ. 208089/Ε1/28-11-2017 του ΥΠΠΕΘ, οι ημερομηνίες ενστάσεων και κατ’ ακολουθία διορθώσεων των ηλεκτρονικών αιτήσεων μετάθεσης αναπροσαρμόζονται ως ακολούθως:
α) Οι Διευθυντές των Διευθύνσεων θα πρέπει να προβούν στην «παραλαβή» των οριστικοποιημένων αιτήσεων μετάθεσης των εκπαιδευτικών αρμοδιότητάς τους στο σύστημα e- Datacenter μέχρι 07-12-2017.
β) Στις 07-12-2017 θα γίνει ανακοίνωση των πινάκων από τις αρμόδιες Διευθύνσεις με τα στοιχεία των αιτουμένων μετάθεση εκπαιδευτικών.
γ) Από 08-12-2017 μέχρι και 14-12-2017 θα υποβάλλονται ενστάσεις και θα μπορεί στο διάστημα αυτό να γίνει διόρθωση των ηλεκτρονικών αιτήσεων στην περίπτωση δικαίωσης από τα αρμόδια ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ τυχόν υποβληθεισών ενστάσεων από τους ενδιαφερόμενους.
δ) Από 23-12-2017 και μετά δεν θα υπάρχει δυνατότητα στις Διευθύνσεις Εκπαίδευσης να διορθώνουν στοιχεία στις καταχωρισμένες αιτήσεις των ενδιαφερόμενων εκπαιδευτικών. Από την ημερομηνία αυτή και μετά οποιεσδήποτε αλλαγές επιβάλλεται να γίνουν, θα γίνονται από το ΥΠΠΕΘ.

Παράταση υποβολής αιτήσεων μετάθεσης εκπαιδευτικών

Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 20 Νοεμβρίου 2017

Σας πληροφορούμε ότι σύμφωνα με το έγγραφο με αρ. πρωτ.201238/Ε1/20-11-2017 του ΥΠΠΕΘ:

1. Παρατείνεται η προθεσμία υποβολής αιτήσεων μετάθεσης εκπαιδευτικώνΠρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης μέχρι και τη Δευτέρα, 27 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 15:00.
  2. Οι υπηρετούντες με πενταετή θητεία σε Πρότυπα και Πειραματικά Σχολεία, η οποία λήγει μέχρι 31-8-2017, εφόσον επιθυμούν να τοποθετηθούν σε σχολική μονάδα της βαθμίδας τους στη Δ/νση Εκπαίδευσης που βρίσκεται χωροταξικά το ΠΠΣ, υποβάλλουν αίτηση οριστικής τοποθέτησης. Σε διαφορετική περίπτωση υποβάλλουν αίτηση μετάθεσης από περιοχή σε περιοχή.

Διευκρίνηση επί της εγκυκλίου μετάθεσης εκπαιδευτικών

Δημιουργηθηκε στις Δευτέρα, 20 Νοεμβρίου 2017

Στο έγγραφο με αρ. πρωτ. 196464/Ε2/14-11-2017 του ΥΠΠΕΘ, διευκρινίζεται ότι δικαίωμα υποβολής αίτησης έχουν και οι εκπαιδευτικοί των οποίων η θητεία σε Πρότυπα και Πειραματικά σχολεία λήγει το τρέχον σχολικό έτος

Μεταθέσεις εκπαιδευτικών σχ. έτους 2017-2018

Δημιουργηθηκε στις Τρίτη, 07 Νοεμβρίου 2017

Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων στο πλαίσιο της διαδικασίας διενέργειας των μεταθέσεων κατά το σχολικό έτος 2017-2018, κ α λ ε ί τους εκπαιδευτικούς Α/θμιας Εκπαίδευσης να υποβάλουν αιτήσεις μετάθεσης με τα απαραίτητα δικαιολογητικά για τις ακόλουθες κατηγορίες μεταθέσεων:

α) γενικές από περιοχή σε περιοχή μετάθεσης,
β) σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΔΔΥ,
γ) στα Πειραματικά Σχολεία Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης,
δ) στα Μειονοτικά Σχολεία και
ε) αμοιβαίες από περιοχή σε περιοχή.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται, από 6-11-2017 έως 20-11-2017 και ώρα 15:00, μέσω του Online Συστήματος Διαχείρισης Μητρώου Εκπαιδευτικών και Υποβολής Αιτήσεων Μεταθέσεων (https://teachers.minedu.gov.gr).

Ενημερωθείτε λεπτομερώς σχετικά με την προθεσμία, τον τρόπο υποβολής των αιτήσεων, τη θεμελίωση του δικαιώματος μετάθεσης και τα κριτήρια μεταθέσεων από την εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ:

Εγκύκλιος μεταθέσεων εκπαιδευτικών σχολικού έτους 2017-2018

Wednesday the 13th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Ενημέρωση: Στέλλα Λιλή, Προϊσταμένη Διοικητικών Θεμάτων - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.