Myschool: για δυο μέρες επιτρέπεται η διαγραφή μαθητών!

Δημιουργηθηκε στις Τετάρτη, 17 Ιανουαρίου 2018

Σας ενημερώνουμε ότι στις 17-01-2018 και 18-01-2018 δόθηκε στο Μyschool η απαραίτητη λειτουργικότητα, προκειμένου να διορθώσετε τις λανθασμένες εγγραφές (διαγραφή μαθητών) για το σύνολο των σχολικών μονάδων της χώρας, δημόσιες και ιδιωτικές, σε εφαρμογή της εγκυκλίου με αρ. πρωτ. Φ.6/ΕΑ/7070/Δ1 του ΥΠΠΕΘ. Σημειώνουμε ότι, τις δύο παραπάνω ημέρες, δεν θα επιτρέπονται οι μετεγγραφές μαθητών. Τέλος, επισημαίνεται ότι πέραν της παραπάνω προθεσμίας ουδεμία εγγραφή- μετεγγραφή μπορεί να διαγραφεί.

Saturday the 24th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Ενημέρωση: Στέλλα Λιλή, Προϊσταμένη Διοικητικών Θεμάτων - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.