Εγγραφές μαθητών στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2018-2019

Δημιουργηθηκε στις Πέμπτη, 26 Απριλίου 2018

Ενημερωθείτε για τις εγγραφές μαθητών στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2018-2019 από την εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ στο:

ΕΓΓΡΑΦΟ Φ.6/65740/Δ1/25-4-2018

στο οποίο αναλύονται τα παρακάτω θέματα:

α. Διαδικασία εγγραφών
β. Δικαιολογητικά εγγραφών
γ. Εγγραφές στο Προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγρ. & στο Τμήμα Πρόωρης Υποδοχής
δ. Εγγραφές μαθητών που προέρχονται από χώρες του εξωτερικού
ε. Εγγραφές μαθητών ευάλωτων κοινωνικών ομάδων
    1) Εγγραφές μαθητών Ρομά
    2) Εγγραφές μαθητών Πολιτών Τρίτων Χωρών
στ. Εκδοση Πιστοποιητικών Φοίτησης και Βεβαιώσεων Φοίτησης στα Νηπιαγωγεία
ζ. Εγγραφές στα ιδιωτικά Νηπιαγωγεία
η. Φοίτηση προνηπίων

Στους Δήμους Καλαμάτας, Μεσσηνής και Δυτικής Μάνης, είναι υποχρεωτική η φοίτηση και των προνηπίων!

Sunday the 24th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Ενημέρωση: Στέλλα Λιλή, Προϊσταμένη Διοικητικών Θεμάτων - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.