Ανακοίνωση κενών οργανικών θέσεων κλάδων Δασκάλων ΠΕ70, Νηπιαγωγών ΠΕ60, Αγγλικής Γλώσσας ΠΕ06, Φυσικής Αγωγής ΠΕ11 και Μουσικής ΠΕ 79 Π.Ε. Μεσσηνίας

Δημιουργηθηκε στις Παρασκευή, 27 Απριλίου 2018

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί κλάδων ΠΕ70-ΔΑΣΚΑΛΩΝ, ΠΕ60-ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ, ΠΕ06-ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ, και ΠΕ11-ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ, της Διεύθυνσης Π.Ε. Μεσσηνίας, οι οποίοι  έχουν υποβάλει αίτηση μετάθεσης ή δήλωση τοποθέτησης, και οι εκπαιδευτικοί κλάδων ΠΕ70-ΔΑΣΚΑΛΩΝ, ΠΕ60-ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ, ΠΕ06-ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ και ΠΕ79-ΜΟΥΣΙΚΗΣ οι οποίοι έχουν μετατεθεί από άλλο ΠΥΣΠΕ, να υποβάλουν δήλωση προτίμησης σχολικών μονάδων (μέχρι 20 προτιμήσεις) εντός πέντε (5) εργάσιμων ημερών και συγκεκριμένα από Παρασκευή 27-04-2018 έως και Δευτέρα 07-05-2018 και ώρα 14:00, με έναν από τους παρακάτω τρόπους:

1) είτε ηλεκτρονικά χρησιμοποιώντας τις φόρμες της Διεύθυνσης Π.Ε. Μεσσηνίας στους συνδέσμους:

ΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΓΙΑ ΕΚΠ/ΚΟΥΣ ΚΛ. ΠΕ70, ΠΕ06, ΠΕ11 και ΠΕ79

ΔΗΛΩΣΗ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΓΙΑ ΕΚΠ/ΚΟΥΣ ΚΛ. ΠΕ60

2) είτε αυτοπροσώπως στα γραφεία της Διεύθυνσης (Ψαρών 15, Διοικητήριο, 6ος όροφος, Γραφεία 602 & 603).

Σε περίπτωση υποβολής της δήλωσης μέσω ηλεκτρονικής φόρμας, θα σας αποσταλεί ηλεκτρονικό μήνυμα επιβεβαίωσης την επόμενη εργάσιμη ημέρα.

Συνημμένα:

Έγγραφο υπ' αρ. πρωτ. 2381/27-04-2018 Δ/νσης ΠΕ Μεσσηνίας

Οργανικά κενά

Κατάλογος αιτήσεων μετάθεσης

Sunday the 24th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Ενημέρωση: Στέλλα Λιλή, Προϊσταμένη Διοικητικών Θεμάτων - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.