Ενέργειες προγραμματισμού του εκπαιδευτικού έργου των Νηπιαγωγείων για το σχολικό έτος 2018-2019

Δημιουργηθηκε στις Παρασκευή, 04 Μαΐου 2018

Ενημερωθείτε από το έγγραφο υπ' αρ. πρωτ. Φ.7/70275/Δ1/3-5-2018 του ΥΠΠΕΘ, για θέματα που αφορούν στα ακόλουθα:

Α. Προγραμματισμός Εκπαιδευτικού Έργου
1. Τα Ωρολόγια Προγράμματα των Νηπιαγωγείων.
2. Κατανομή τμημάτων.
3. Ενημέρωση πληροφοριακού συστήματος myschool.
4. Ωράριο Εκπαιδευτικών.
5. Αντισταθμιστικοί – Υποστηρικτικοί Θεσμοί.
6. Επιμορφωτικές δράσεις
7. Θέματα Υγιεινής και κτηριακών υποδομών του σχολείου.
8. Παραρτήματα νηπιαγωγείων.

Β. Προγραμματισμός λειτουργίας Προαιρετικού Ολοήμερου Προγράμματος
Προϋποθέσεις λειτουργίας

Sunday the 24th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Ενημέρωση: Στέλλα Λιλή, Προϊσταμένη Διοικητικών Θεμάτων - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.