Μαθητές με ειδικές ανάγκες: Οριστικοποίηση στοιχείων στο Myschool

Δημιουργηθηκε στις Παρασκευή, 14 Σεπτεμβρίου 2018

Καλούνται οι Διευθυντές/ντριες και οι Προϊσταμένοι/ες, έως την 21η Σεπτεμβρίου 2018:

1. Να οριστικοποιήσουν στο Πληροφοριακό Σύστημα (ΠΣ) myschool τα καταχωρισμένα στοιχεία Ειδικών Εκπαιδευτικών Αναγκών (ΕΕΑ) των σχολείων τους, τα οποία αφορούν τα σχολικά έτη 2014-2015, 2015-2016, 2016-2017 και 2017-2018 ή και να ολοκληρώσουν την εισαγωγή των στοιχείων τους.
  2. Να προχωρήσουν στην έναρξη καταχώρισης στοιχείων για το τρέχον σχολικό έτος 2018-2019, τα οποία θα ενημερώνουν σε τακτική βάση όταν υφίστανται μεταβολές.

Ενημερωθείτε λεπτομερώς για τη διαδικασία διαβάζοντας τη σχετική εγκύκλιο και τις οδηγίες του ΥΠΠΕΘ.

Thursday the 18th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.