Εγγραφές μαθητών στα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2019-2020

Δημιουργηθηκε στις Παρασκευή, 12 Απριλίου 2019

Ενημερωθείτε σχετικά με τις εγγραφές μαθητών σε δημοτικά σχολεία για το σχολικό έτος 2019-2020 (διαδικασία εγγραφών, δικαιολογητικά εγγραφών, εγγραφές μαθητών που προέρχονται από χώρες του εξωτερικού και μαθητών ευάλωτων κοινωνικών ομάδων, εγγραφές μαθητών στα ιδιωτικά δημοτικά σχολεία, λήξη της διδασκαλίας μαθημάτων του τρέχοντος έτους και έκδοση τίτλων προόδου και σπουδών) από την παρακάτω εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ:

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΑ ΔΗΜΟΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ

Wednesday the 8th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.