Πρόσκληση υποψήφιων αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για τη δήλωση περιοχών προτίμησης για πρόσληψη κατά το σχ. έτος 2019-2020

Δημιουργηθηκε στις Παρασκευή, 30 Αυγούστου 2019

Πρόσκληση υποψήφιων αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για τη δήλωση περιοχών προτίμησης για πρόσληψη κατά το σχολικό έτος 2019-2020

Κατόπιν έκδοσης της αριθμ. πρωτ. 131407/Ε1/24-8-2019 υπουργικής απόφασης (ΦΕΚ 3283 τ.Β΄/27.8.2019, ΑΔΑ: 6Α0Ε4653ΠΣ-Ε66) με θέμα: «Παράταση ισχύος των πινάκων κατάταξης υποψήφιων αναπληρωτών/ωρομίσθιων εκπαιδευτικών της Γενικής Εκπαίδευσης και της Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (Ε.Α.Ε.), σχολικού έτους 2018-2019»
καλούνται
οι εγγεγραμμένοι στους:
(α) οριστικούς πίνακες κατάταξης αναπληρωτών εκπαιδευτικών όλων των κλάδων, πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας Γενικής Εκπαίδευσης, σχολικού έτους 2018-2019,
(β) οριστικούς Κύριους και Επικουρικούς πίνακες κατάταξης αναπληρωτών εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΕΑΕ), σχολικού έτους 2018-2019,
καθώς και όσοι είχαν υποβάλει αίτηση ένταξης στους αντίστοιχους πίνακες ωρομίσθιων εκπαιδευτικών για το σχολικό έτος 2018-2019, να δηλώσουν στην ηλεκτρονική πλατφόρμα (https://opsyd.sch.gr/) περιοχές προτίμησης για πρόσληψή τους ως αναπληρωτών, πλήρους ή/και μειωμένου ωραρίου ή/και ως ωρομισθίων, στη γενική εκπ/ση, στην ειδική αγωγή και εκπαίδευση, στα μουσικά σχολεία, στα καλλιτεχνικά σχολεία, στα σχολεία εκκλησιαστικής εκπαίδευσης, στη Σιβιτανίδειο Σχολή Τεχνών και Επαγγελμάτων, στις Δομές Υποδοχής για την Εκπαίδευση των Προσφύγων (ΔΥΕΠ), κατά περίπτωση, για το σχολικό έτος 2019-2020.

Η σχετική εγκύκλιος

Οι δηλώσεις περιοχών προτίμησης υποβάλλονται από την Τετάρτη 28 Αυγούστου

έως και τη Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου 2019

Friday the 20th. Σχεδιασμός / Υλοποίηση / Ενημέρωση: Σοφία Κονταξάκη, Δρ Μηχανικός Η/Υ ΕΜΠ - Ενημέρωση: Αντρέας Κατσαούνης, Δάσκαλος - Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μεσσηνίας (Σχ. έτος 2016-2017). Οι διατάξεις και ανακοινώσεις που θα βρείτε στο site αυτό είναι μόνο για την ενημέρωσή σας. Αν θέλετε να κάνετε δημόσια χρήση τους θα πρέπει να έχετε στη διάθεσή σας το πρωτότυπο έγγραφο ή επίσημο αντίγραφό του. Επιφυλασσόμαστε για τυχόν λάθη κατά την ψηφιοποίηση των διατάξεων, για τυχόν λάθη στο πληροφοριακό υλικό που θα βρείτε, όπως και για αλλαγές που έχουν επέλθει σε νόμους, προεδρικά διατάγματα, υπουργικές αποφάσεις κλπ. που παραθέτουμε στις σελίδες αυτές.. Joomla 3.0 templates. All rights reserved.