Προκηρύξεις Μαθητικών Διαγωνισμών-Φεστιβάλ

«Αγαπώ τον αθλητισμό – Kids’ Athletics» , «Λευκές Σημαίες: Μία μπάλα για όλους – Σαχ Ματ», «Η Μάχη των Οχυρών», «Κανόνες για την ασφάλεια στη θάλασσα και την παραλία», «Βιώσιμη τροφή – Βιώσιμος πλανήτης. Γίνε η ΑΡΧΗ!», «Παιδεία για Έναν Κόσμο Χωρίς Κάπνισμα» και του 10ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού με θέμα « Διασκέδαση Χωρίς Κάπνισμα» για το σχολικό έτος 2023-2024», «8ος Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Αστρονομίας Διαστημικής», «Οδική Ασφάλεια Παντού και Πάντα!», «6ος Πανελλήνιου Διαγωνισμού Ανοιχτών Τεχνολογιών στην Εκπαίδευση», «Κλείταρχος και Βερενίκη», «Ένα κοχύλι στον βυθό», «Υιοθεσία Βυζαντινού Μνημείου Καστοριάς»,  6ος Διεθνούς Μαθητικού Διαγωνισμού Οπτικοακουστικής Δημιουργίας με τίτλο «Τα σχολεία εκπέμπουν στην ΕΡΤ», 13ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας, Ποιητικού Διαγωνισμού με τίτλο «Άθλον Ποιήσεως Γιάννης και Λένα Στρέφη Κουτσοχέρα»